درب و پنجره آلومینیومیدوجداره – ترمال بریک
جنس و نوع پنجره نقش بسیار مهمی در اتلاف انرژی ساختمان دارد . یکی از ویژگی های مهم پنجره های ترمال بریک آلومینیومی این است که مانع اتلاف انرژی می شود برخلاف بقیه پنجره های آلومینیومی نرمال که این خاصیت را ندارند .
این نوع پنجره ها با خاصیت شکست حرارتی که دارد یکی از انواع پنجره های عایق دار در برابر حرارت و گرما می باشد. به علت انتقال سریع حرارت زیاد در آلومینیوم علاوه بر دو جداره بودن شیشه ها، پروفیل آلومینیومی نیز به واسطه ی تیغه های پلی آمید به هم وصل و دو جداره می شوند. به همین دلیل باعث جلوگیری انتقال حرارت در پروفیل میشود . استفاده از پروفیل ترمال بریک، باعث جلوگیری از انتقال سرما و گرما از جدارخارجی به جدار داخلی و بالعکس میشود
مزایای پنجره آلومینیومی ترمال بریک :
۱- عایق حرارتی
۲- عایق رطوبتی
۳- عایق صوتی
۴- غیر قابل اشتغال
۵- قابلیت بازیافت و سازگاری با محیط زیست
۶- سرسختی بالا در مقابل آلودگی هوا وگرد و غبار
۷- سبک درعین حال مقاوم در برابر فشار زیاد باد
۸- زیبایی ظاهری _ تنوع دررنگ
۹- سبکی بسیار زیاد
۱۰- ایمنی بالا در برابر سرقت و زلزله
۱۱- مقاومت بالا در مقابل عوامل محیطی از قبیل تابش آفتاب و باران

برای اینکه وزن ساختمان را کاهش دهیم فریم های آلومینیومی بسیار مناسب بوده چون هم شکل پذیری بالا و سبکی متداولی دارد. بر این اساس مقوله ی آلومینیوم فلز مناسبی برای این کار می باشد. یکی از فایده های مهم آلومینیوم در تنوع و زیبایی سیستم پوشش و رنگ آمیزی آن می باشد که قابل انجام شدن است.
سیستم پنجره های آلومینیومی برای تنوعی که در فرم ، رنگ و استفاده ی بالا از یراق آلات و تنوع بازشونده دارند تمامی نیاز های صنعت ساختمان را بر آورده می کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید